BEN KİMİM?

1957 yılında İzmir'de doğdum. 1983 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesini Yüksek Lisans derecesi ile bitirdim. İyi derecede İngilizce bilgisi ile 1981-1983 yılları arasında İstanbul Boğazı Tüp Tünel Geçişi Fizibilite Etüdü ve Avan Projelerinde çalışarak başladığım meslek hayatıma Kemer'de Tatil Köyü projelerinde çalışarak devam ettim.

1988 yılında Yeşilyurt Polat Rönesans Oteli ve Maslak'ta Konut Blokları projelerini, 1990-1998 yılları arasında ise GARANTİ KOZA, OKAN HOLDİNG, ACER TÜRKİYE, PROMET İNŞAAT Firmalarının Türkiye ve Kazakistan'da yaptığı inşaatların mimari projelerini gerçekleştirdim. Yine bu yıllarda İç Mimari proje ve uygulamalarına başlayıp çok sayıda villa, iş merkezi, RAKS HOLDİNG Merkez Binaları, Müzik Kayıt, Radyo ve Genç T.V. stüdyolarının yapımlarını gerçekleştirdim. D&R ve RAKSOTEK mağazalarının Konsept Projelerini oluşturdum ve tüm Türkiye mağazalarının projelendirme ve yapımını yürüttüm.

İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar terminali Fast Food ve Food Court alanları Restoran Lounge ve Barları yapımı ile TAV ortaklığına hizmet verdim.

Bu yıllardaki Mimari Çalışmalarım ise PROMAT Basın Yayın Merkezi, GÖKBORA Lojistik, KARMA Lojistik, Ataköy Eski Baruthane Depolarının Kongre Turizm Merkezine dönüşümü projeleri, Taksim Tarlabaşı Kaldani Katolik Kilisesi ile Feriköy 12 Apostol Rum Kiliseleri Restorasyonudur.

JOTUN Türkiye, MTS Lojistik, KUBEN Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, NATAL Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, LUNDBECK İlaç, UNIMED, TAYSAD, COSMODENT, BETA Kimya, PUBLICIS Yorum, STARCOM Mediavest, JOTUN Boya, OPEN Medya, Bel Karper Gıda Firmalarına Ofis İç Mimari Tasarım ve Uygulama hizmetleri verdim.

Son yıllarda ağırlık verdiğim Restorasyon çalışmalarında, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Gaziantep Dayı Ahmet Ağa Konağı Rölöve, Restorasyon, Restitüsyon projeleri yapımı, Şişli Birkökler Vakfı Konağı İnce Yapı işlerinin tamamlanarak Tohum Otizm Vakfı Okuluna dönüştürülmesi, İzmir Şirince Güllü Konaklar Butik Otel yapımı, Gaziantep Kara Tarla Camii, Rölöve, Restorasyon, Restitüsyon Projeleri gerçekleştirdim.

2011 yılında Restorasyonunu tamamladığım Baylo Suites / Galata Binası Türkiye'nin ilk LEED Sertifikalı Renovasyonu ünvanını Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından LEED Gümüş ile sertifikalanarak almıştır.

2012 yılında Martı Marina Orhaniye Tesisleri, Yat Limanı ve Hemithea Butik Oteli Projelendirme Koordinasyonu ve İzmir Alaçatı'da Hacımemiş Mah. Konut Restorasyonu ile Jotun Türkiye Ofis İstinye / İstanbul'dur.

İstanbul Karaköy'de Residance ve Sirkeci'de Akhan Butik Otel Dönüşüm Restorasyonları ile, Ödemiş Birgi’de restorasyon çalışmaları devam eden projelerim.

1995 yılından itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünde İnce Yapı Öğretim Görevlisi ve Ekolojik Yapı Projeleri Öğretim Görevlisi olarak hizmet vermekteyim.

2001-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünde İnce Yapı öğretim görevlisi olarak çalıştım. 2008 -2014 yılları arasında Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü İnce Yapı öğretim görevlisi olarak çalıştım.